Inspiracja do pokoju dla bliźniaków

Inspiracja do pokoju dla bliźniaków

Inspiracja do pokoju dla bliźniaków.

Aranżacja pomieszczenia dla dzieci jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, gdy mowa o dwójce pociech w tym samym wieku, dlatego inspiracja do pokoju bliźniaków przyda się wielu rodzicom, którym zależy nie tylko na praktycznych koncepcjach, ale również spełnieniu marzeń swojego potomstwa.

Współczesne trendy wnętrzarskie dopuszczają niemalże nieograniczoną swobodę w kreowaniu przestrzeni dziecięcej. Wśród wielu koncepcji, jedną z najbardziej ekologicznych, a jednocześnie dających wiele możliwości, jest styl skandynawski, a w nim - łóżko domek. Wykorzystanie naturalnego, a zarazem wytrzymałego drewna sosnowego ma kluczowe znaczenie dla komfortu i codziennego użytkowania, także przez maluchy. Warto bowiem pamiętać, iż poza zdrowym snem, pokój bliźniaków musi tworzyć obszar do zabawy i nauki- pobudzający wyobraźnię, rozwijający, a przede wszystkim wygodny i przytulny. Drewniane łóżka dla dzieci w coraz bardziej popularnej odsłonie domków, to strzał w dziesiątkę, zarówno w przypadku bliźniąt tej samej płci, jak i chłopca i dziewczynki.

Inspiracja do pokoju bliźniaków – łóżko domek idealne rozwiązanie

Jednym z najlepszych rozwiązań, stosowanych głównie w pokojach bliźniaków, jest wykorzystanie łóżka domek piętrowego z dwoma miejscami do spania. Mebel tego rodzaju pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni a jednocześnie zachęca do kreatywnej zabawy. Wyposażony dodatkowo w pojemne szuflady, może pełnić wiele funkcji i ograniczyć w ten sposób wydatki na inne meble typu szafki. Drewniane łóżko dla bliźniąt będzie idealnie wpisywać się w kolorystykę pokoju, utrzymaną w każdej tonacji. Bezpieczne i solidnie wykonane może stać się ukochaną rakietą, warownym zamkiem czy dwupiętrowym sklepem. Miejscem, które dzięki dużym możliwościom obciążenia (aż do 180 kg) i mocnym deskom z litego drewna sosnowego, pozwoli na wspólne zabawy z rodzeństwem. Jego oryginalna konstrukcja umożliwia zawieszenie na nim kolorowych ozdób, czy tworzących przyjemną aurę lampek ledowych. Łóżko domek do pokoju bliźniąt może być użytkowane od ich najmłodszych lat do nastoletniego wieku, co jest pomysłem praktycznym i ekonomicznym zarazem. Oczywiście, poza miejscem do spania i zabawy, należy zadbać w pokoju dziecięcym o strefę nauki, w której należy umieścić funkcjonalne i estetyczne biurko, współgrające stylistycznie z konstrukcją łóżka.

Aranżacje pokoju bliźniąt pobudzające wyobraźnię – wielofunkcyjne łóżko domek

Inną koncepcją, która pozwali na oszczędność miejsca, a jednocześnie umożliwi stworzenie wymarzonego pokoju dla dwójki urwisów, jest zakup łóżka domek z dwoma miejscami do spania. Tego rodzaju mebelmożna samodzielnie przyozdobić, tworząc z niego niesamowity morski statek piracki czy wspaniały teatrzyk kukiełkowy. Drewniane konstrukcje tych łózek z barierkami, będą inspirowały do działania, zarówno maluchy, jak i nieco starsze pociechy, bowiem dają możliwość ich personalizowania poprzez możliwość własnoręcznego kreowania ich wyglądu. Podwójne łóżko drewniane dla bliźniąt pozwoli na ich zdrowy sen, da chwile wytchnienia po szkole, czy stanie się fantastyczną kliniką dla pluszowych zwierząt. Może być również uzupełnione pojemnymi szufladami dla zwiększenia komfortu i oszczędności wydatków na inne meble. Warto pamiętać, że mebel wykonany z drewna sosnowego to również piękny i zdrowy zapach w pomieszczeniu. Produkty tego rodzaju są tworzone bez udziału toksycznych środków, skręcane z pomocą śrub bez użycia szkodliwych klejów. Wszystko to, by zapewnić dzieciom bezpieczne ich użytkowanie. Łóżko domek dla bliźniąt z podwójnym spaniem to nowoczesna i bardzo praktyczna koncepcja, dzięki której rodzeństwo może jeszcze lepiej spędzać wspólnie czas.

Wybór właściwego wyposażenia do pokoju bliźniąt nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki licznym, internetowym inspiracjom, nawet najbardziej wymagające gusta odnajdą coś dla siebie. Najtrafniejszą odpowiedzią na pytanie jakie łóżko dla dziecka będzie z pewnością w tym wypadku drewniane łóżko domek dla bliźniąt.