O nas - Oliveo

Rodzinna firma z wieloletnią tradycją

Oliveo to marka powstała z rodzinnych tradycji i umiłowania do wysokiej jakości. Rodzinny biznes Joanny i Marcina Jóźwiaków szybko ewoluował w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo. Niewątpliwy sukces jest owocem innowacyjnych rozwiązań w łóżkach dla dzieci, których sprzedaż jest prowadzona na terenie całej Europy. Nieustanny rozwój, zastosowanie najnowszych koncepcji, kreatywność połączone z rodzicielską troską, pozwoliły na stworzenie unikatowych łóżek dziecięcych.

Poznaj polską markę, która inspiruje rodziców oraz dzieci na całym świecie

Już pierwsze kroki w rodzinnym biznesie zwiastowały sukces przedsiębiorstwa, jaki dziś osiągnęło Oliveo. Właściciele i założyciele marki Joanna i Marcin Jóźwiakowie stworzyli koncepcję oraz strategię firmy oparte o rodzinne wartości i doświadczenia rodzicielskie. Jako rodzice kilkuletniej Olivii oczekiwali wysokiej jakości kupowanych produktów dla swojej jedynej córki. Jednak nie zawsze oczekiwania wymagających rodziców i delikatnej córki zostały spełnione.

Joanna i Marcin od zawsze preferowali wysokie standardy wychowania córki, dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i spełnić nie tylko obowiązek rodzicielski, ale również oczekiwania Olivii. Tak powstały nowoczesne łóżka dziecięce, które stworzyły kompozycję wielu cech: nowoczesność, kreatywna zabawa, zdrowy sen, bezpieczeństwo. Podporą i fundamentem tych cech są: polska produkcja, ręczne wykończenie oraz ekologiczne i prozdrowotne materiały. Oferowane łóżka przez Oliveo to wielofunkcyjne meble oparte wyłącznie na zdrowych i silnych materiałach.

Koncepcja, zaangażowanie i wysoka jakość przypadły do gustu innym rodzicom i ich pociechom. Małą firma rozwijała się dynamicznie, aż trafiła na rynki całej Europy. Łóżka marki Oliveo goszczą obecnie w Anglii, Francji, Niemczech, Hiszpanii czy w całej Skandynawii. Współcześnie marka Oliveo to międzynarodowe przedsiębiorstwo zaskakujące innowacjami, ergonomicznymi rozwiązaniami i zapachem naturalnych materiałów typu drewno najwyższej klasy.

Poznaj markę Oliveo oferującą rodzicom i ich pociechom dary natury.

Międzynarodowe, najwyższe standardy, czyli umiłowanie do jakości…

Przede wszystkim każde łóżko jest produktem w całości skonstruowanym i wykonanym w Polsce pod Częstochową. Oliveo to polska firma posiadająca własny zakład produkcyjny oraz wyspecjalizowany personel. Marka nie prowadzi produkcji podzespołów na dalekim wchodzie. Nie kupują Państwo „Chińczyka”, a produkt polski o wysokiej jakości pod każdym względem. Dokonując zakupu łóżka w firmie Oliveo, korzystają Państwo z oferty producenta i dystrybutora w jednym – bez pośredników. Łóżka Bella, Aster oraz wiele innych to produkty międzynarodowe, sprzedawane na terenie całej Europy, dlatego muszą spełniać rygorystyczne normy Unii Europejskiej oraz poszczególnych państw członkowskich – prawo wewnętrzne. O czym mowa?

Krótka charakterystyka produktów:

Łóżeczko z dowolnej kolekcji to idealne połączenie naturalnych materiałów w nieszablonową kompozycję, która pozwoli dzieciom na zdrowy sen i ogrom zabawy. Funkcjonalność, nietuzinkowe rozwiązania i moc atrakcji w jednym meblu. Jak to możliwe?

Każde łóżko dziecięce i klasyczne ma udźwig do 180 kg, dlatego może w nim spać dwoje dzieci lub dziecko + osoba dorosła. Ze względu na wytrzymałość, jednocześnie w łóżku może bawić się czworo dzieci! Dodatkowym atutem w wybranych modelach jest możliwość zawieszenia huśtawki na górnej belce poprzecznej lub wypełnienie stelaża piłkami basenowymi – plastikowe kulki basenowe.

Wersja z szufladą lub drugim spaniem oferuje szerokie możliwości. Na dużej powierzchni po wysunięciu drugiego spania, w łóżku swobodnie śpią dwie osoby (na górnej części jedna osoba i na dolnej części druga osoba). Po wsunięciu dodatkowego spania pod łóżko tworzy się drogocenna przestrzeń, której można swobodnie używać za dnia. Łóżeczka z drugim spaniemto doskonała alternatywa dla łóżek piętrowych. Zamiast drugiego spania pod łóżkiem, można zamówić również wariant z szufladami na pościel.

Barierki ochronne obecne na życzenie zabezpieczają zdrowie dziecka podczas snu oraz zabawy przy utracie równowagi. Istnieje możliwość dołączenia barierek do wybranych modeli bez zabezpieczenia lub rezygnacja z barierek w wariantach, gdzie one występują.

Oferowane modele łóżek mają niski profil (stelaż kilka centymetrów nad poziomem podłogi), co pozwala na swobodne schodzenie i wchodzenie do łóżka oraz uniemożliwia upadek ze znaczącej wysokości – względy bezpieczeństwa.

Łóżka dziecięce mają drewniane nóżki, zapewniające cyrkulację powietrza, co obniża potliwość ciała w nocy, przegrzewanie oraz wspomaga zdrowy i nieprzerwany sen, szczególnie podczas przeziębień. Dostosowane jest do odpowiedniej termoregulacji ciała śpiącego na nim dziecka.

Oferowane łóżka w całości wykonane są z litego naturalnego drewna sosnowego I klasy. Bezsęczne, o jednolitej barwie, idealnie gładkie drewno sosnowe zapewnia dziecku zdrowy mikroklimat, bezpieczeństwo ze względu na idealnie gładką powierzchnię i ogromny udźwig. Drewno sosnowe jest tak stabilne, że stosowane jest nie tylko w branży meblarskiej, ale także budowlanej (podkład kolejowy, konstrukcja dachu, dźwigary).

Każdy element znajdujący się w naszych łóżkach jest wytworzony przy użyciu specjalistycznych maszyn, wykańczany ręcznie przez ekspertów, a także podlega restrykcyjnej kontroli jakości.

Łóżeczka pokryte dowolnymi barwami są pomalowane ekologicznymi farbami wodnymi, które są neutralna dla dzieci nawet przy drażliwej skórze.

Wszelkie produkty bawełniane oferowane jako wyposażenie łóżka (materac, pościel) są wykonane z bawełny naturalnej z Certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard). Certyfikat poświadcza, że bawełna pochodzi z legalnych źródeł, nie była barwiona chemikaliami oraz nie była pryskana podczas wzrostu pestycydami. Wyroby z takiej bawełny nie wywołują podrażnień skóry, stanów zapalnych oraz alergii – nie dotyczy uczulenia na sam materiał.

Wręczamy Państwu łóżka dla dzieci, które są darami natury w pełnym znaczeniu tych słów. Wykorzystujemy materiały najwyższej jakości bez obróbki chemicznej, najdroższe na rynku, dlatego ceny łóżek znacząco odbiegają od konkurencji, ale co za tym idzie, ich jakość jest również znacząco wyższa - PREMIUM.

Na pytanie: Dlaczego nasze łóżeczka mają tak wysoką wartość? – odpowiadamy!

Ponieważ materiały I klasy zakupione na wykonanie oferowanych produktów są droższe niż gotowe łóżeczka za 300 czy 400 zł w sprzedaży detalicznej w innych sklepach.

Nasze łóżka są tak wytrzymałe, że spokojnie odziedziczy je młodsze rodzeństwo, a nawet kolejne pokolenie. Również można je odsprzedać po wielu lata eksploatacji, ponieważ nie tracą swoich walorów wizualnych i mechanicznych.

Jak dobieramy materiały tupu drewno naturalne? Dla zainteresowanych!

Często można przeczytać w sklepach czy na aukcjach stwierdzenia, że produkty wykonane są z naturalnego drewna, naturalnej bawełny lub naturalnych materiałów. Jest to informacja niepełna. Informuje nas jedynie o tym, że materiał użyty do wykonania przedmiotu jest pochodzenia organicznego. Jednak nie ma informacji na temat składu materiału, pochodzenia, sposobu obróbki (często chemicznej) ani KLASY. Często rzekomo łóżka drewniane to belki klejone z kilku elementów lub płyty wiórowe. Podobny przypadek można zobrazować na stali. Stal szlachetna a zwykła „blacha” to nie to samo, prawda? Pierwsza nie rdzewieje, nie wygina się, nie łamie i ma wysoką odporność na czynniki środowiskowe. Zwykła blacha z czasem skoroduje, pognie się, porysuje. A można nazwać przedmiot stalowym w jednym oraz w drugim przypadku. Podobnie jest np.: z „drewnem naturalnym”.

Jakość drewna naturalnego jest bardzo istotna

Drewno przed trafieniem do obróbki dzielone jest na klasy od I do IV. Oznaczane jest odpowiednimi kolorami podczas składowania. Kolor niebieski oznacza I klasę, zielony II klasę, czerwony III klasę, a czarny IV klasę. Nasza marka Oliveo wykorzystuje do produkcji łóżek wyłącznie sosnowe drewno sosnowe I klasy, w przeciwieństwie do wielu innych firm.

Drewno sosnowe I klasy nie zawiera sęków osłabiających jego udźwig oraz niszczących jego nieskazitelna powierzchnię. Poza tym sęki są często źródłem wylewów żywicznych, które niszczą delikatną pościel czy ubranka – piżamki. W naszych łóżeczkach nie ma sęków szczególnie ukrywanych pod impregnatem, lakierem czy farbą! Nie stosujemy impregnatów, lakierów czy innych substancji ochronnych, ponieważ drewno sosnowe I klasy ich nie potrzebuje.

Drzewo I klasy ma idealnie wypolerowaną powierzchnię, bez „włosów drewnianych”, dlatego nie skaleczy, nie wbije drzazgi czy nie zniszczy ubrań, pościeli. Do tego po polerowaniu drewno sosnowe w naturalnej kolorze ma jednolitą barwę, bez plam, różnych odcieni czy innych defektów kolorystycznych. Spójna barwa to olbrzymi atut naturalnego materiału, wręcz niemożliwy do osiągnięcia wśród innych gatunków drzew lub w niższej klasie. Taka zaleta powoduje, że łóżko wykonane z drewna I klasy idealnie wpisuje się w aranżację ekskluzywnego, industrialnego czy nowoczesnego pomieszczenia w stylu skandynawskim. 

Sosnowe drzewo I klasy tworzy idealny mikroklimat i emanuje intensywnym zapachem drewnianym. Jest miękkie, łatwo poddaje się obróbce, posiada elastyczną formę – sprężystość, dlatego ma ogromny udźwig. Nie pęka, nie załamuje się i nie zmienia na stałe kształtu – działa na zasadzie amortyzacji.

Jednolita konstrukcja nie zawiera elementów klejonych, słabych miejsc łączeniowych wzdłuż elementów czy płyt wiórowych. Łóżko to kompozycja litych belek, dobieranych precyzyjnie i poddanych badaniom nieniszczącym – wizualnym (ocena eksperta przed dopuszczeniem do produkcji łóżka). Łączenia wykonywane w naszych łóżkach wykorzystują śruby – mechaniczne scalane elementy. Do połączenia elementów dołączony jest klucz oraz instrukcja obsługi.

Na koniec rodzaj drewna… Drewno sosnowe to najlepszy materiał zaraz po dębowym, ekskluzywnym i strasznie drogim materiale. Jest dużo silniejsze i odporniejsze na wilgoć, załamania, uderzenia od świerku czy innych gatunków iglastych. Posiada też olbrzymią tolerancję na warunki środowiskowe (wilgoć, temperatura).

Dlaczego gatunek drzewa ma takie znaczenie w meblach?

Drewno, które pochłania wilgoć z powietrza w wartości powyżej 20%, rozwija się pleść, grzyby, bakterie, a z nimi roztocze. Organizmy obce rozwijają choroby układu oddechowego oraz alergie, a łóżko gnije, pęka, załamuje się. Nasze łóżka wykonane z I klasy drewna sosnowego mają maksymalny zakres wchłaniania wilgoci z powietrza 12% przy ogrzewaniu centralnym (nitka, kotłowe). Zachowują swoje walory wymienione wyżej przez 12 miesięcy w roku niezależnie od panującej aury na zewnątrz czy wewnątrz. Drewno sosnowe I klasy wystawione czasowo na działanie sił natury nie przekracza 20% zawilgocenia nawet w ekstremalnych warunkach! Uwaga - nie dotyczy bezpośredniego wpływu strumienia wody czy deszczu.