Materace 

na stronę

Materace

Odpowiednio dobrane materace są równie istotne, co indywidualnie wyselekcjonowane łóżka. To od nich zależy jakość snu Twojego dziecka, a wraz z nią wiele innych kwestii. Dlatego też, należy dobrze zastanowić się, jaki materac będzie dla malucha najlepszy. W naszym sklepie internetowym każdy materac dla dziecka został stworzony z surowców najwyższej jakości. W zależności od potrzeb można zdecydować się na materac piankowy, kokosowy, panelowy, lateksowy lub specjalny materac termoplastyczny, kieszeniowy bądź tzw. multipocket. Jak widać, wybór jest bardzo szeroki. Już samo to powinno pokazać, jak różnorodne mogą być potrzeby dzieci. Warto pamiętać o tym, jeśli rozważa się możliwość dziedziczenia materaca – gdy młodsza pociecha ma spać na materacu po starszym dziecku. Materac do łóżka dziecięcego to bardzo newralgiczny element, ponieważ dziecko szybciej zużywa go niż dorosły (rzadko się zdarza, by dorośli skakali po łóżku lub siedzieli na nim kilka godzin, lepiąc z plasteliny). Pod koniec użytkowania jest on zdeformowany, powstają na nim liczne wgniecenia. Jako materac dla dziecka drugiego czy trzeciego, zupełnie się nie sprawdzi i może spowodować wady postawy oraz inne problemy rozwojowe. Dlatego każdy maluch powinien mieć swoje własne, dobrze dopasowane miejsce do spania. Właściwie dobrany materac do łóżeczka, od pierwszych chwil życia Twojego szkraba, wpływa na jego zdrowy sen. Materace Oliveo bardzo łatwo można dopasować do parametrów łóżek. Przekrój ich wymiarów jest szeroki, od 60 cm x 120 cm do 100 cm x 200 cm. Wysokość oferowanych przez nas materacy także jest różnorodna i sięga nawet 26 cm, czego przykładem jest materac kieszeniowy Krotona.

Materace z wysokogatunkowymi pokrowcami

Niezwykle ważny elementem jest także pokrowiec do materaca dziecięcego. Stanowi on ochronę, zarówno dla samego materaca, jak i dla skóry dziecka. Nasze produkty wyposażone są w wysokiej jakości pokrowce o różnorodnych właściwościach. W ten sposób zapewniamy możliwość dobrania najlepszych rozwiązań do potrzeb maluchów. Chcąc nabyć u nas materac z pokrowcem Oliveo możesz wybrać rodzaj materiału, z którego ów pokrowiec będzie wykonany. Znacząca część naszych produktów została stworzona z poliestru. Oferujemy jednak także mieszanki poliestru, wiskozy i kaszmiru, mieszanki poliestru z jonami srebra czy poliester przeplatany włóknami bambusa. Jeżeli interesuje Cię pokrowiec do prania, który samodzielnie oczyścisz w swojej pralce, możesz wybrać np. materac piankowy BIO FOAM Foggia. To świetnej jakości produkt wykonany z pianki BIO FOAM, dwustronny i wyposażony w pokrowiec Premium Jersey, który można prać w 30°. Bardzo często głównym problemem w czasie snu, zarówno u dzieci, jak i dorosłych, jest wysoka potliwość. Wilgoć wchłania się w materac, szybko go niszczy i nadaje mu nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji polecamy np. materac lateksowy HR Olbia. Zapewnia on świetną cyrkulację powietrza, co zmniejsza potliwość, a na wszelki wypadek można wyposażyć go w pokrowiec Silvercare z jonami srebra, który pochłania wilgoć. Bardzo przewiewne są także pokrowce do materacy z włóknami bambusa. W zestawieniu z odpowiednim materacem będą one idealne, nawet dla maluszków o mniej spokojnym śnie. Znajdziesz u nas również materace dwustronne, które w razie potrzeby można wykorzystywać po ich obu stronach. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się niezdeformowaną powierzchnią materaca do spania.

Materace Oliveo zapewnią Twojemu dziecku najwyższy komfort snu, a Tobie dadzą możliwość łatwego kontrolowania czystości łóżeczka dziecięcego bez konieczności posiadania specjalnych sprzętów i środków.