Materace Kokosowe 

Materace kokosowe

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz m.in. materace kokosowe. Są to bardzo wysokiej klasy wyroby, które zapewnią Tobie i Twojemu dziecku najlepsze warunki do zdrowego snu. Materac z wkładem kokosowym posiada kilka istotnych cech, o których należy wspomnieć. Wykorzystany w nim surowiec to całkowicie naturalne włókno kokosowe. Zostało ono pozyskane z orzecha kokosowego. Materac kokosowy Oliveo nazywany jest także często materacem z matą kokosową. To popularne określenie wiąże się z tym, że wkład kokosowy to materiał znacznie twardszy od pozostalych elementów materaca. Tak, jak w przypadku innych produktów, również materace kokosowe dla dzieci można idealnie dopasować do rozmiarów łóżka. Przekrój wymiarów jest bardzo szeroki i wielowariantowy. Długości wahają się od 120 cm do 200 cm, a szerokości od 60 cm do 100 cm. Co więcej, decydując się na wkład kokosowy do materaca nie musisz rezygnować z innych świetnych materiałów. W Oliveo znajdziesz zarówno materace lateksowe, takie jak materac lateksowy z kokosem Rapallo, jak i piankowe, sprężynowe czy kieszeniowe z tego rodzaju dodatkiem. W związku z tym nadal masz wpływ na twardość, jaką będzie miał materac dla dziecka. Jej poziom możesz sprawdzić za pomocą oznaczeń typu H2, H3 itd. – im wyższe, tym twardsza powierzchnia materaca. Ważnym elementem jest także wysokość materaca dla dziecka. Wszystkie modele, które znajdziesz wśród naszych materacy kokosowych, mają przypisaną określoną wysokość. Niższe z nich posiadają około 9 cm wysokości, a te najwyższe nawet do 26 cm. Łatwo można więc znaleźć materac najbardziej dopasowany do potrzeb Twojego dziecka.

Materace kokosowe dla dzieci - właściwości

Nasze materace kokosowe są idealnie stworzone dla dzieci. Posiadają one wiele nieocenionych zalet, które są szczególnie istotne dla troskliwych rodziców, takich jak Ty. Pierwszą z nich jest wspomniana już twardość. W ten sposób materac do łóżeczka już od samego początku będzie Twoją podporą w dbałości o prawidłową postawę Twojego dziecka. W Oliveo znajdziesz również materac dwustronny, taki jak materac wielokieszeniowy z kokosem Trieste. Znacząco zwiększa to możliwości jego użytkowania. Kolejną istotną zaletą jest świetna cyrkulacja powietrza. Dzięki niej Twoje dziecko nie będzie przegrzewało się w czasie snu. Materace kokosowe dla dzieci zapobiegają także poceniu się, dzięki czemu wchłaniają one znacznie mniej wilgoci. Wiąże się z tym kolejna pozytywna cecha tego produktu – wysoki poziom higieny. Brak wilgoci zapobiega rozwojowi roztoczy, bakterii i grzybów. Jest to zatem świetny materac dla alergika, ponieważ nie powoduje reakcji uczuleniowych. W przypadku tego rodzaju problemów zdrowotnych, warto dobrze skomponować także pozostałe surowce materaca. Dobrym wyborem byłby np. materac kieszeniowy z pianką angelfoam i kokosem Vibo, ponieważ pianka angelfoam również cechuje się wysoką absorpcją wilgoci. W Oliveo znajdziesz również wiele innych produktów, które będą przyjazne dla Twojej pociechy. W naszej ofercie dostępny jest, na przykład materac dla dziecka z alergią. Niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju materacy jest również ich wysoki poziom elastyczności. Twardszy nie oznacza bowiem bardziej łamliwy. Materac kokosowy jest produktem odpornym na odkształcenia i służy przez wiele lat.

Zdecyduj się na materace kokosowe Oliveo już dziś, zapewnij swojemu dziecko prawidłową postawę i zdrowy, wolny od reakcji alergicznych sen.