Wszystko, co najlepsze dla rodziny znajduje się w tradycjach stylu skandynawskiego.

Wszystko, co najlepsze dla rodziny znajduje się w tradycjach stylu skandynawskiego.

Nazwa firmy Oliveo dedykowana jest naszej córeczce Olivii, która była inspiracją dla profilu naszej działalności. Troska o jej bezpieczeństwo, prawidłowy rozwój, komfortowe warunki wychowania, zaowocowały doświadczeniem, które przenieśliśmy na produkcję i dystrybucję łóżek dla dzieci w stylu skandynawskim.

Każdy z nas marzy o tym, aby jego dziecko było najszczęśliwsze na świecie. Uśmiech dziecka, pogoda ducha, radość czerpana z życia, trwałe zdrowie to sygnały, że rodzice podołali wyzwaniu, jakim jest rodzicielstwo. Na przestrzeni lat staraliśmy się zapewnić naszej córeczce Olivii wszystko, co najlepsze, łącznie z komfortowym pokojem. Jednak nasze doświadczenia zmusiły nas do refleksji nad tym, co jest tylko ładne. Mamy takie czasy, że otaczają nas tworzywa sztuczne, plastikowe czy silikonowe. Ma to silny związek na wczesnym etapie wychowywania dziecka ze złym samopoczuciem, pogarszającym się stanem zdrowia, gdzie przykładem są alergie, atopowe zapalenia skóry, wady postawy czy apatia. Aby uniknąć tak fatalnych skutków zdrowotnych u dziecka, rozpoczęliśmy poszukiwania najlepszych rozwiązań dla naszej małej córeczki. Punktem wyjścia było stworzenie przyjaznego i naturalnego otoczenia dla naszej Olivii, jakim teraz jest jej pokój. Zdrowy sen, odpoczynek, zabawa to czynności, które dziecko wykonuje we własnych pokoju. Czy przypadkowo natknęliśmy się na styl skandynawski? Nie! Był to efekt poszukiwań, nieprzespanych nocy, złych doświadczeń z tandetą, prowizorką, które tylko ładnie się prezentowały. Styl skandynawski zaoferował nam ergonomiczne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w pokoju dziecięcym. Duża przestrzeń, jasna kolorystyka uzupełniona o przepiękne kolorowe detale, funkcjonalność, zachwyciły nas swoim minimalizmem estetycznym i ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi, zależnymi od naszych własnych preferencji. Problemem była tylko jakość. Ciężko było spotkać mebel wykonany z litego drewna, który nie zawierał elementów z plastikiem. I tutaj narodził się pomysł własnej działalności, czyli produkcja i dystrybucja łóżek dla dzieci w stylu skandynawskim.

Szczęśliwe dziecko – prawidłowy rozwój intelektualny i psychiczny.

Styl skandynawski to przede wszystkim estetyka w minimalistycznej formie wzbogacona o Scandinavian Living, czyli nietuzinkowe dodatki. Jasna tonacja pomieszczenia, duża przestrzeń do zabawy, bezpieczeństwo użytkowania, zdrowe naturalne materiały, z których wykonane są meble, to jedne z wielu zalet stylu skandynawskiego. Duży dostęp światła sprawia, że nasza córeczka znaczniej lepiej radzi sobie z brakiem słońca w okresie jesienno-zimowym. Łóżeczko wykonane jest materiałów naturalnych, czyli litego drewna sosnowego i ekologicznych farb wodnych. Matka natura dba o zdrowie i prawidłowy rozwój naszej córeczki. Łóżko jest osadzone na niskich nóżkach, aby Olivia nie uległa wypadkowi podczas zabawy. Dodatkowo nóżki zapewniają cyrkulację powietrza przez materac, co sprawia, że dziecko nie przegrzeję się podczas snu. We wczesnym etapie wychowania na łóżeczku były zamontowane barierki ochronne, które zabezpieczały zdrowy sen dziecka i nasz wewnętrzny spokój. Styl skandynawski to także estetyka i aranżacja dbająca o prawidłowy rozwój psychologiczny i intelektualny naszej córeczki. Świecące literki LED, figurki ze zwierzętami, łańcuchy żarówek, dodatki w postaci chmurek, figurek geometrycznych nad łóżeczkiem powodowały, że mały szkrab od najmłodszych lat zapoznawał się ze zwierzątkami, nazwami, kolorami. Ergonomia użytkowania, nietuzinkowe stylizacje oparte na stylu skandynawskim połączone z naszymi doświadczeniami z Olivią, spowodowały, że nasza rodzinna firma została nazwana Oliveo.

Jakość uzyskana dzięki własnym warsztatom.

Styl skandynawski jako minimalistyczny sposób aranżacji to jedno, ale jego fundamentami są naturalne materiały i wysoka jakość. Nasza firma postanowiła nawiązać nie tylko do estetyki, ale także wysokiej jakości prawdziwego stylu skandynawskiego. Powstał warsztat na terenie Polski, który wykonuje wszystkie nasze łóżka dla dzieci. Nasze łóżeczka to absolutnie w 100% produkty polskie. Mamy pełną kontrolę na nad pracownikami, jakością pracy oraz używanymi materiałami. Nie powierzamy żadnym osobom trzecim wykonywania komponentów do łóżek, a o ich produkcję dba wykwalifikowany personel.  Do produkcji używamy litego polskiego drewna, aby powstały mebel był przyjazny zdrowiu i niebywale wytrzymały. Drewno sosnowe jest nie tylko łatwe w obróbce, ale także szalenie wytrzymałe, przecież właśnie z niego wykonuje się podkłady na torowiska! Także tworzenie zdrowego mikroklimatu jest domeną drewna sosnowego, z jego igieł tworzy się olejki eteryczne - ten fakt mówi sam za siebie.  Czasem zdarza się, że córeczka nie może spać w nocy. Aby się obok niej położyć, musiałam być pewna, że łóżko nie zarwie się pod naszym ciężarem, dlatego nasze łóżeczka mają udźwig do 180 kg. Wiek Olivii także determinował rozmiar łóżka i tutaj rozumiemy rodziców, i wykonujemy łóżka tak, aby pasowały gabarytem nawet nastolatkowi. Całość jest szlifowana z szaloną precyzją, aby dziecko komfortowo mogło się bawić na łóżeczku z rówieśnikami lub spać bez obaw o urazy. Na życzenie można wybrać łóżeczko pomalowane ekologiczną farbą wodną, która jest neutralna dla skóry dziecka.

Wszystkie powyższe kryteria i standardy naszej firmy są owocem trudu wychowania naszej córeczki Olivii. To właśnie ona jest przyczyną powstania naszej firmy, a skutkiem działalności jest wysoka jakość łóżek dla dzieci w stylu skandynawskim. Korzystając z naszych łóżeczek, mają Państwo pewność, że będą one służyć Waszym pociechom, jak naszej małej córeczce.