Jak wykorzystać szuflady w łóżku domek?

Jak wykorzystać szuflady w łóżku domek?

Jak wykorzystać szuflady w łóżku domek?

Ekologiczne łóżka domek, cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak z powodu tego, że meble te, wykonane są z trwałego, litego drewna bukowego lub sosnowego, które wydziela bardzo przyjemny, charakterystyczny zapach. Wysokiej jakości, dziecięce łóżka drewniane w kształcie domku, mają charakterystyczną, bardzo oryginalną konstrukcją. Jest to przestrzeń, stworzona nie tylko do odpoczynku, ale również codziennej, wielogodzinnej zabawy. Łóżka domek są dostępne w wielu wersjach. Można zamówić produkt z barierkami ochronnymi, który sprawdzi się w pokoju zajmowanym przez bardzo małe dziecko, jak również wybrać wersję z bardzo niskimi nóżkami, ułatwiającymi swobodne wychodzenie pociechy z łóżka. Wśród modeli tych designerskich mebli, dostępne są także produkty z pojemnymi szufladami, pozbawionymi jakichkolwiek elementów, mogących spowodować skaleczenie się lub uraz ciała dziecka, użytkującego łóżko domek w wersji naturalnej lub malowanej. 

Jak wykorzystać szuflady w łóżku domek? Kreatywne pomysły

Modne i efektownie wyglądające dziecięce łóżka w kształcie domku z podstawą, którą tworzą dwie szuflady, uznaje się za meble wielofunkcyjne. Dodatkowa przestrzeń, którą są schowki w postaci szuflad z dnem, wykonanym z solidnej dykty, można bez problemu wykorzystać jako miejsce do przechowywania pościeli, akcesoriów dziecięcych, również zabawek, czy sprzętu sportowego. Oprócz tego pojemne i wysokie szuflady, z łatwością pomieszczą także zapasowe kocyki dziecięce, ubranka a także używane na co dzień przedmioty. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni w pokoju dziecięcego, ponieważ nie ma potrzeby wstawiania do niego dodatkowej komody, regału, czy szafy. Jest to bardzo wygodne i sprawdzone rozwiązanie, szczególnie dla tych rodziców, którzy nie dysponują dużym metrażem mieszkania lub domu. W miarę dorastania pociechy, szuflady doskonale sprawdzą się także jako praktyczne w użyciu schowki na przybory i podręczniki szkolne. Rozwiązanie to jest dedykowane także nastolatkom, posiadającym łóżka domki w stylu skandynawskim.

Szuflady idealnie dopasowane do konstrukcji łóżka domek - sposób na dodatkowe miejsce na zabawę

Szuflady, w które wyposażone są niektóre modele łóżek w kształcie domku, mogą być także miejscem, wykorzystywanym do codziennych zabaw. Dostępna przestrzeń świetnie sprawdzi się jako suchy basen, w którym wodę imitują piłeczki lub pocięta na mniejsze kawałki, elastyczna pianka. Oprócz tego szuflady takich mebli, jak łóżka domki, mogą być wykorzystane do zabawy z rówieśnikami. Łatwe do wysuwania i ponownego zamykania, wykonane w całości z litego drewna sosnowego lub bukowego, szerokie szuflady, świetnie sprawdzą się jako podziemne parkingi dla samochodów, a także tajemnicze schowki imitujące groty, czy jaskinie. Będą to również rewelacyjne łodzie ratunkowe tonącego statku. Brak wystających elementów metalowych, jak również lekko zaokrąglone rogi szuflad, które posiadają łóżka domki, pozwalają na bezpieczną zabawę uczestników bez obaw przed przypadkowym zahaczeniem o cokolwiek.

Szuflady, które posiadają u podstawy łóżka domki, sprawdzą się nie tylko, jako schowki. Można wykorzystać je również, jako dodatkowe miejsce do wspaniałej zabawy.