Jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka

Jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka

Jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka

Rodzice często zastanawiają się jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka, aby mebel ten był komfortową przestrzenią do wieczornego odpoczynku i codziennej zabawy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Łóżko dziecięce, które zostało dobrane niewłaściwie, może znacząco wpływać na jakość wypoczynku, a w niektórych przypadkach, także negatywnie oddziaływać na zdrowie dziecka. Dostosowane do potrzeb dziecka łóżko, powinno mieć odpowiednie wymiary. Inną wielkość będzie miało łóżko dla malucha, inną zaś dla czterolatka czy dorastającej pociechy. Jeśli zdecydujesz się na funkcjonalne łóżko domek w stylu skandynawskim, to możesz być pewien, że produkt ten zapewni Twojemu dziecku zdrowy i spokojny sen. Piękne i solidnie wykonane łóżka dziecięce domek, są dostępne w wielu wymiarach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do aktualnego wieku danej pociechy. Modne łóżka dziecięce domki, to idealne meble, zarówno dla dwulatka, ucznia szkoły podstawowej, jak również nastolatka.

Jak dobrać rozmiar łóżka dla dziecka, aby było ono komfortowe?

W zróżnicowanej gamie modeli mebli takich jak drewniane łóżka dziecięce, pojawiają się produkty o wymiarach od 120 x 60 cm do nawet 200 x 160 cm z udźwigiem, wynoszącym maksymalnie 180 kg. Jeśli jesteś rodzicem malucha, to najlepiej zainwestuj w mebel z demontowanymi barierkami ochronnymi. Niewysokie łóżko domek – kojec, doskonale sprawdzi się, nie tylko jako mebel dla jednorocznego dziecka, ale również jako miejsce komfortowego wypoczynku dla cztero lub pięciolatka, szczególnie, gdy w odpowiednim czasie zdemontujesz barierki ochronne. Aby wybrać idealne, drewniane łóżko domek, które będzie rosło wraz z dzieckiem, musisz dopasować jego rozmiar do zmieniającego się wieku pociechy. Praktyczne, drewniane łóżko dla dzieci, polecane od pierwszego do 6 roku życia malucha, powinno mieć standardową wielkość, która wynosi 160 x 80 cm. Wybierając taki mebel, możesz mieć pewność, że będzie komfortowy i bezpieczny.

Idealne łózko domek dla ucznia podstawówki i nastolatka

Wraz ze zmieniającym się wiekiem dziecka, należy także dopasować do tego procesu, znajdujące się w jego pokoju meble. Aby zapewnić uczniowi szkoły podstawowej odpowiednie warunki do nocnego wypoczynku, powinieneś wybrać łóżko drewniane domek w wielkości nie mniejszej niż 190 x 80 cm. To optymalny rozmiar mebla, który będzie służył dziecku przez dłuższy czas, jak również będzie  bezpieczną i funkcjonalną przestrzenią do zabawy, zarówno w pojedynkę, jak i w gronie kolegów, czy koleżanek. Dorastająca pociecha, która zaczyna wchodzić w wiek dojrzewania, będzie potrzebowała znacznie większego łóżka. Wiąże się to z okresem jej intensywnego wzrostu i przybierania na wadze. Aby w 100% spełnić potrzeby pociechy w tym wieku, powinieneś wybrać łóżko domek dla dzieci z materacem o rozmiarze nie mniejszym niż 200 x 90 lub 200 x 120. To rozwiązanie, które zagwarantuje doskonałe warunki do snu i odpoczynku.

Wybór odpowiedniego łóżka do pokoju dziecka, jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć rodzic w trakcie całego procesu urządzania tego pomieszczenia. Warto inwestować w łóżeczka drewniane domek, któresą dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je perfekcyjnie dopasować do wieku dziecka.