Łóżko domek – wspaniała zabawa, lepsza od gry na smartfonie.

Łóżko domek – wspaniała zabawa, lepsza od gry na smartfonie.

Proponujemy Ci genialne rozwiązanie, gdy Twoje dzieci się nudzą – łóżko domek – wspaniała zabawa, lepsza od gry na smartfonie, która może powodować różnego rodzaju problemy rozwojowe. Dlatego też warto stworzyć w pokoju dziecięcym atrakcyjne i przyjazne miejsce do codziennej zabawy.

Smartfony stały się jednym z najpopularniejszych sprzętów elektronicznych, wykorzystywanych przez miliardy osób na całym świecie. To gadżety, bez których wielu ludzi nie wyobraża sobie życia. Moda na posiadanie smartfonu dotyczy nie tylko osób dorosłych i nastolatków, ale również dzieci. Użytkownikami smartfonów stają się coraz młodsze osoby, które wykorzystują tego typu sprzęt do codziennej zabawy. Do tej negatywnej sytuacji przyczyniają się w dużej mierze bliscy i krewni małych dzieci, którzy ofiarują im smartfony w formie prezentu urodzinowego, imieninowego czy gwiazdkowego. Zdaniem wielu psychologów dziecięcych, używanie smartfona przez dziecko w bardzo młodym wieku może przyczyniać się do powstawania u niego poważnych zaburzeń rozwojowych. Według naukowców smartfon nie pomaga w szybszym rozwoju intelektualnym i usprawnieniu funkcji poznawczych. Używanie telefonów komórkowych przez najmłodszych wpływa też negatywnie na ich rozwój fizyczny. Tylko niewielki odsetek dzieci wykorzystuje to urządzenie do pogłębiania swojej wiedzy o świecie czy korzystania z aplikacji edukacyjnych.

Łóżko domek – wspaniała zabawa, lepsza od gry na smartfonie – zainwestuj w drewniane meble

Odpowiednio stworzona przestrzeń do zabawy pozwala dziecku na możliwość rozwoju umiejętności rozpoznawania przedmiotów oraz identyfikowania ich faktur czy kształtów. Wykorzystanie do aranżacji pokoju małego dziecka różnokolorowych przedmiotów i dekoracji, gwarantuje w przyszłości prawidłowe działanie jego narządu wzroku. To również wsparcie rozwijające umiejętności poznawcze dziecka, jego odruch chwytania i manipulowania różnego rodzaju przedmiotami. U pociech, które lubią drewniane zabawki zauważono zwiększenie motoryki małej, która w przypadku użytkowania smartfonów rozwija się u dziecka w bardzo ograniczonym zakresie. Drewniane meble w pokoju dziecka, maskotki z naturalnych tkanin, kolorowe dywany oraz inne akcesoria, sprawiają, że dziecko ma do dyspozycji różnorodne przedmioty, którą mogą okazać się idealne do kreatywnej zabawy z rówieśnikami czy rodzeństwem. W przeciwieństwie do powyższego, dziecko korzystające ze smartfonu odchodzi od naturalnych i znanych od wieków interakcji z otaczającym je światem i pozbawia się w ten sposób możliwości rozwoju zdolności poznawczych. Warto wspomnieć, że rozwój technologii cyfrowej spowodował u dzieci korzystających ze smartfonów, zaburzoną zdolność identyfikowania kolorów i myślenia abstrakcyjnego. Według naukowców zabawa motywująca dziecko do uruchamiania wyobraźni pozwala mu osiągać w przyszłości lepsze wyniki w nauce.

Łóżko domek – nieograniczone możliwości wykorzystania

Każdy rodzic posiadający małe dziecko powinien stworzyć mu odpowiednią przestrzeń do zabawy. Dzięki temu, pociecha będzie mogła spędzać kreatywnie czas, jak również podejmować codzienną aktywność fizyczną. W tym celu warto wprowadzić do pokoju swojego dziecka, atrakcyjnie wyglądające łóżko, które może być jednocześnie idealną przestrzenią do spania, relaksu i do zabawy z rówieśnikami. Modne i designerskie łóżko domek to propozycja dedykowana, zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. To doskonały mebel z ewentualną funkcją dodatkowego spania, który można wstawić do pokoju jedynaka oraz rodzeństwa. To wspaniałe i funkcjonalne łóżko domek może zostać wykorzystane jako element zabawy w odkrywców czy małych podróżników. Mebel daje nieograniczone możliwości kreatywnego spędzania wolnego czasu, eksplorowania jego konstrukcji, a także zdobienia go wybranymi dekoracjami – lamkami ledowymi czy maskotkami, co jest doskonałą alternatywą dla zabaw z technologią cyfrową w urządzeniach elektronicznych. Duża powierzchnia użytkowa tego mebla sprawia, że jest to również wspaniałe miejsce do wspólnego spędzania czasu z rodzicami, w czasie którego komfortowo mogą oni czytać książki zasypiającym dzieciom lub wystawiać dla nich teatrzyk kukiełkowy. Łóżko domek wyróżnia się bardzo bezpieczną konstrukcją i brakiem jakikolwiek niebezpiecznych elementów. To produkt wykonany z litego drewna sosnowego pierwszej klasy, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie nawet dla małych dzieci, w tym alergików. Dodatkową zaletą tego łóżka dziecięcego w kształcie domku jest jego nietoksyczne zabejcowanie i/lub pokrycie jego powierzchni drewnianej farbami wodnymi, które przeszły rygorystyczne testy, wykrywające jakąkolwiek obecność metali ciężkich i szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Interesującym i godnym rozważenia sposobem na zorganizowanie dziecku miejsca do kreatywnej zabawy jest zakup łóżka domek. Dzięki niemu każda pociecha może podejmować aktywność fizyczną i spędzać ciekawie czas bez potrzeby korzystania z nowinek technologicznych.