Jak wybrać materac dla dziecka do łóżka? Zainwestuj w najlepszy produkt

Jak wybrać materac dla dziecka do łóżka? Zainwestuj w najlepszy produkt

Nie wiesz, jak wybrać materac dla dziecka do łóżka? Zainwestuj w najlepszy produkt i zapewnij swojemu maluchowi zdrowy i spokojny sen.

Funkcjonalne i wygodne łóżko dla dziecka wymaga także dokupienia odpowiedniego materaca. Dzięki niemu, Twoja pociecha będzie cieszyć się spokojnym, zdrowym i niezakłóconym niczym snem. Dobrej jakości materac zapewnia także swobodny relaks w ciągu dnia. Wybór idealnego materaca powinien być poprzedzony dokładną analizą konkretnego modelu. Ważna jest konstrukcja tego produktu, jak również rozmiar, twardość i rodzaj wypełnienia. Warto, abyś pamiętał, że nie każdy materac idealnie spełni potrzeby Twojej pociechy i będzie dostosowany do jej indywidulanych potrzeb. Prawidłowo dobrany materac dla dziecka ułatwia spokojne zasypianie, jak również ogranicza częste wybudzanie się Twojej latorośli w ciągu nocy. Dobre materace dla dzieci posiadają wymagane atesty i certyfikaty, potwierdzające ich najwyższą jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Najlepszej jakości materace dziecięce są dostępne również z funkcjonalnymi pokrowcami, zapinanymi na wygodny zamek błyskawiczny. Ich rolą jest ochrona materacy przed przemoczeniem i zabrudzeniem ich zewnętrznych warstw. Możesz zdecydować się na pokrowiec pikowany z dodatkiem aloesu lub stworzony z najlepszej wełny, pozyskanej z kóz kaszmirskich. To wyroby miękkie w dotyku o doskonałych właściwościach antybakteryjnych i hipoalergicznych. Można je prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Jak wybrać materac dla dziecka do łóżka?  Zainwestuj w najlepszy produkt, który idealnie spełni swoje zadanie

Odkąd na rynku pojawiły się materace kokosowe dla dzieci, wielu rodziców decyduje się na zakup tego typu wyrobów. Zaletą, jaką posiada materac dla dziecka jest jego wykonanie z naturalnych, niealergizujących materiałów. Produkt składa się z pianki poliuretanowej, która z jednej strony posiada matę z włókien kokosowych. Połączenie tych dwóch materiałów gwarantuje podwyższoną trwałość produktu, a równocześnie sprawia, że tego rodzaju materac dziecięcy jest lekki, miękki i stosunkowo elastyczny. Dodatkowo, wkład kokosowy znacząco podnosi twardość materaca (klasa H3), co zapobiega przyjmowaniu przez dziecko nieprawidłowej pozycji ciała w czasie snu. To doskonałe rozwiązanie dla Twojej pociechy, bez względu na to czy ukończyła ona 6 miesiąc życia, czy też należy do grupy nieco starszych dzieci. Materac kokosowy dla dzieci posiada właściwości przeciwbakteryjne, nie odkształca się i przepuszcza powietrze. To produkt, który idealnie dopasuje się do kształtu ciała Twojego dziecka i nie będzie ulegać deformacji. Materace kokosowe są skonstruowane w taki sposób, aby korzystanie z nich było komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa.

Materace dziecięce lateksowe – wygoda i higiena

Poszukując odpowiedniego produktu do spania dla swojej pociechy, z pewnością wpisujesz w posiadaną przez siebie wyszukiwarkę internetową, hasło - materac dla dziecka jaki wybrać? Produktem, który spełni Twoje wymagania jest materac lateksowy o klasie twardości oszacowanej na wartość H3. To produkt bardzo trwały i odporny na deformację i uszkodzenia. Materac dla dziecka z pianki lateksowej wyróżnia się wysokim poziomem elastyczności, dlatego idealnie dopasuje się on do kształtu ciała Twojej pociechy, zapobiegając jego niewłaściwej pozycji w trakcie snu. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pianki lateksowej, produkt z łatwością przepuszcza powietrze, jak również doskonale odprowadza wilgoć. To materac odporny na działanie wielu czynników biologicznych, m.in. bakterii, grzybów czy roztoczy. Materac lateksowy dla dziecka, zapewnia mu komfortowy wypoczynek nocny, bez względu na porę roku czy wysokość temperatury, jaka panuje w pokoju, w którym znajduje się Twoje pociecha.  Możesz zdecydować się na ten produkt, bez względu na to, czy Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym, czy też rozpoczęło edukację w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Poznaj zalety materaca piankowego typu visco

Doskonałym materacem dla dziecka są także materac piankowy visco. To produkt składający się z pianki poliuretanowej oraz warstwy pianki termoplastycznej Visco, która wyróżnia się wysoką elastycznością, a także możliwością dopasowania do kształtu ciała Twojej pociechy. Pianka ta uplastycznia się pod wpływem temperatury ciała, jaką posiada Twoje dziecko. Dzięki temu, stanowi ona stabilne podparcie dla kręgosłupa w czasie nocnego odpoczynku. Materac dla dziecka z pianką visco odpowiednio podtrzymuje mięśnie karku i odcinek lędźwiowy kręgosłupa, co zapewnia komfortowy sen każdej nocy.  Materac z pianką termoplastyczną visco o klasie twardości H3, polecany jest w przypadku, gdy Twoja latorośl ma problemy z układem ruchu lub też uczęszcza na zabiegi rehabilitacyjne. To produkt, który dzięki swojej konstrukcji, zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, a także nie powoduje nadmiernej potliwości naskórka, szczególnie w porze letniej, czy zimą w czasie panowania wysokich temperatur powietrza.

Wybór idealnego materaca dla dziecka wymaga dokładnego zastanowienia. Warto, abyś zdecydował się na produkt, którego konstrukcja i rodzaj wypełnienia będą sprzyjać komfortowemu snu Twojej pociechy.