Zdradzimy ci sekret, czyli opowiemy, jak i z czego są zbudowane nasze materace do spania PREMIUM - mini kompendium wiedzy.

Zdradzimy ci sekret, czyli opowiemy, jak i z czego są zbudowane nasze materace do spania PREMIUM - mini kompendium wiedzy.

Zapewne zastanawiasz się przed zakupem materaca, jaki model wybrać. Nasz mini poradnik pomoże wybrać materac idealny dla ciebie. Jak możemy ci pomóc? Krok po kroku nasze kompendium wiedzy odkryje przed tobą sekrety idealnego materaca do spania.

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma uniwersalnego modelu dla wszystkich. Materac do spania należy dostosować do masy ciała, wieku, schorzeń, na które cierpi użytkownik oraz do ilości osób, które na nim spoczną. Wszystkie wymienione czynniki wpływają na jakość twojego snu, a co za tym idzie, na poziom energii i samopoczucia dnia następnego. Nieodpowiednie materac do łóżka nie tylko pogorszy jakość snu, ale również przyczyni się do powstania nowych schorzeń, pogłębienia już istniejących czy do wystąpienia alergii. Dwa czynniki składają się na dobry materac piankowy. Pierwszym jest wysoka jakość materiałów użytych do produkcji materacy łóżkowych, a drugim jest odpowiednia komplikacja materiałów dopasowana do potrzeb użytkownika. Nasze mini kompendium wiedzy pozwoli ci zapoznać się z odpowiednimi materiałami i ich odpowiednim zestawieniem.

Podstawa do idealna pianka

Nasze materace dla dzieci i dorosłych wytworzone są z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Jest to tworzywo, które nie wywołuje alergii u użytkowników, dzięki czemu są higieniczne i bezpieczne dla zdrowia. Bardzo łatwo utrzymasz je w czystości, zdezynfekujesz, a to wszystko bez zmian we właściwościach materaca do spania. Materace z pianki poliuretanowej mają dużą odporność na różnego rodzaju odkształcenia i wgniecenia, zmiany temperatur, dlatego świetnie sprawdzają się przy spaniu dwójki osób w jednym łóżku.

Dzięki specjalnej technologii wytwarzania mikro otworów wentylacyjnych, materace piankowe doskonale wręcz wentylują twoje ciało, co zapobiega występowaniu potliwości i przegrzania. Równowaga termiczna podczas snu jest bardzo ważna. Taki walor sprawia, że nie obudzisz się, nie spocisz, a co za tym idzie, będziesz wyspany, świeży i pełen energii dnia następnego. Poza tym w warunkach dużej wilgoci wytwarzane są bakterie, roztocze, których odchody mogą wywołać różne alergie. Brak potu, środowiska o dużej wilgoci eliminuje ten problem.

Materace piankowe z lateksem – dla miłośników miękkiej wygody

Jest to typ materaca, które pozwoli ci wygodnie odpocząć na miękkim podłożu. Materace piankowe z lateksem to modele dopasowujące się do obrysów ciała. Są sprężyste, przyjemnie w dotyku i nie uczulają. Pianka poliuretanowa wzbogacona o lateks z kauczuku naturalnego nie wywołuje podrażnień skóry, rumieni, zaczerwień i ma właściwości antybakteryjne. Możesz spać spokojnie w delikatnych ramionach materaca z lateksem bez obaw o swoje delikatne ciało i aksamitną skórę. Dodatkowo mają mikro otwory, które zapewniają odpowiednią wentylację ciała. Cecha taka powoduje, że nie spocisz się w nocy, nie obudzisz w wyniku przegrzania i wypocznie tyle, ile zapragnie twoje ciało.

Materac z gryki – coś dla schorowanych

Materac piankowy z łuską gryki to idealne narzędzie do wspomagania leczenia:
• bólu głowy,
• wiecznego przemęczenia, niewyspania,
• odrętwienia kończyn,
• skurczy mięśniowych,
• schorzeń stawów,
• zmian zwyrodnieniowych układu kostnego,
• stanów zapalnych.

Dlaczego materac piankowy z gryką ma aż tak dobre właściwości? Nie są one ani twarde, ani miękkie. Idealnie dopasowują się do przemęczonych mięśni, obolałego ciała – migrena. Są sprężyste i nie nadwyrężają obkurczonego układu mięśniowego czy umęczonego układu kostnego stałą pozycją ciała w pracy. Materac z gryki nie pochłania kurzu, brudu, potu, dlatego łatwo utrzymasz go w czystości i pełnej higienie. Nie rozwija bakterii, roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów. Nie przyjmuje wilgoci i zachowuje swój suchy, świeży klimat. W połączeniu z pianką poliuretanową sprawdza się świetnie u osób cierpiących na reumatyzm, stany zwyrodnieniowe czy problemami układu krążenia. Materac wypełniony łuską gryki może również stanowić świetny element sypialny poza łóżkiem. Możesz chronić swoje ciało również na wakacjach, w odwiedzinach u znajomych, ponieważ dzięki swym walorom możesz położyć go na podłodze i spać na nim bez łóżka!

Włókno kokosowe w materacu – siła nacisku nie ma znaczenia

Materace kokosowe, czyli zawierające matę kokosową są przeznaczone dla osób o słusznej posturze, wadze lub do spania we dwoje. Są one odporne na nacisk, obciążenia, odkształcenia i utwardzają materac piankowy. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas spoczynku dwojga osób dorosłych czy dwójki dzieci. Mimo różnic w wadze czy gabarytach nie powstaną duże krzywizny, spady, co zaowocuje idealną powierzchnią do spania. We dwoje odpoczniecie, mając wygodny, komfortowy i niezakłócony sen. Materace z włóknem kokosowym mają również właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne, co powoduje, że nie wywołują alergii spowodowanych mikroorganizmami. Nie wchłaniają wilgoci i nie wywołują potliwości. Bardzo dobrze regulują termikę twojego ciała, dbają o jego higienę i zapewniają zdrowy sen miłośnikom twardego podłoża. Wszystko uzupełnia przestrzeń pomiędzy włóknami kokosowymi, która dopieści twoje ciało dobrą wentylacją, przed odpowiedni obieg powietrza.

Marka Oliveo jest producentem i eksporterem materacy do łóżka klasy PREMIUM o wymienionych walorach. Dbamy o najwyższą jakość materiałów i odpowiednie ich zestawienie, według twoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami niezwłocznie 664 431 667 lub sklep@oliveo.pl