Dziecięcy pokój marzeń dla dziewczynki i chłopca. Sprawdź, jak wybrać łóżeczka dla rodzeństwa.

Dziecięcy pokój marzeń dla dziewczynki i chłopca. Sprawdź, jak wybrać łóżeczka dla rodzeństwa.

Rodzeństwo bywa bardzo zazdrosne o nowe rzeczy. Łóżeczko dla dziecka czy biurko mogą być powodem małych i większych kłótni. Do tego należy spodziewać się kłótni o kolor ścian czy wyposażenia pokoju. Jak pogodzić małe pociechy?

Małe pociechy mają różne potrzeby. Mała dziewczynka ma umiłowanie do innej palety barw niż chłopiec. Podobnie jest w kwestii wyboru mebli, gdzie chłopcu podobają się zupełnie inne meble niż siostrze. Uwagę należy zwrócić na różnicę wieku czy temperamentu, które mają wpływ na codzienne kłótnie. Innego wyposażenia pokoju wymaga nastolatek, a innego młodsza siostra. Urządzając pokój dla dzieci, najlepiej jest wydzielić odrębne strefy. Oddzielne łóżka dziecięce czy biurka dają wiele możliwości. Nie będzie kłótni o kolory, kształty czy o to, kto pierwszy może skorzystać z telewizora czy komputera przy biurku. Gdy problemem staje się rozmiar pomieszczenia, to można uzyskać przestrzeń przez meble funkcjonalne typu łóżka piętrowe czy wysuwane z szufladą. Zaoszczędzą one wiele cennej przestrzeni i pozwolą na swobodną aranżację pozostałego miejsca.

Dowolna przestrzeń na łóżko dziecięce

Gdy do dyspozycji mamy duży pokój, to możemy skorzystać z opcji własnych stref dla każdego dziecka. Oddzielne łóżka dziecięce pogodzą maluchy i ich oczekiwania względem kolorów czy kształtów mebli. Dla dziewczynki można automatycznie dobrać łóżeczko dziecięce zgodnie z jej oczekiwaniami np.: łóżeczko domek. Kolor może pozostać w barwie naturalnego drewna lub według sugestii dziecka, można je pomalować na różowo. Do tego sposób dekoracji łóżka także może pozostać typowo dziewczęcy. Ozdobne oświetlenie łańcuchem żarówek czy bajkowe postacie ze znanych bajek wzbogacą miejsce snu dziewczynki. Chłopiec natomiast może wybrać łóżeczko Tipi, które w trakcie zabawy może imitować namiot indiański. Łóżeczko również można pomalować na wybrany kolor lub pozostawić w naturalnej barwie drewna. Sposób aranżacji łóżka również można dostosować do potrzeb chłopca i oświetlić chłodnym łańcuchem złożonym z diod LED. Poza nietuzinkowym wzornictwem w naszej ofercie znajdą państwo klasyczne łóżka dla dzieci. 

Piętrowe łóżeczko dziecięce lub składane

Niestety, ale rozmiar pomieszczenia nie zawsze pozwala na adaptację dwóch łóżek nawet w oszczędnym stylu skandynawskim. Praktycznym rozwiązaniem jest piętrowe łóżeczko dla chłopaka i dziewczynki. Łóżeczko zaoszczędzi bardzo dużo przestrzeni w postaci jeden strefy sypialnej, a nie dwóch. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowego miejsca na szafę, komodę czy dwa biurka, w zależności od potrzeb dzieci. Alternatywą dla piętrowego mebla jest funkcjonale łóżko z wysuwaną szufladą do spania. Dzięki temu nie ma obaw, że któraś pociecha spadnie, a po złożeniu odzyskujemy przestrzeń zabraną do spania.

Nie zapomnij o odpowiednim materacu

Samo łóżko i sposoby aranżacji pomieszczenia to jedno, ale zdrowy i spokojny sen w łóżeczku to drugie. W zależności od wieku należy dobierać materac do łóżka o odpowiedniej skali twardości i rozmiarze. Rodzeństwo nie zawsze jest w tym samym wieku i kilka lat różnicy będzie wymagało twardszego bądź miększego materaca. Materace do łóżek dziecięcych są dostępne na naszej stronie.

Koniecznie dobierz indywidualne dodatki

Kształt łóżeczka i jego kolor są uzupełniane o indywidualną pościel. Chłopcy wolą naturalne, chłodne kolory, natomiast dziewczynki kochają się w ciepłych i pastelowych barwach. Pościel jest też tym elementem aranżacyjnym, który ewidentnie odróżnia miejsce spania chłopca i dziewczynki. Na naszej stronie znajdą państwo szeroki wybór pościeli zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.
Pokój dla rodzeństwa powinien zawierać wydzieloną strefę dla siostry i braciszka. Jeśli nie jest to możliwe ze względu na małą ilość miejsca, to warto przemyśleć meble funkcjonalne, ale zdecydowanie akcentujące miejsce sypialne chłopca i dziewczynki przez odpowiednią pościel czy oświetlenie. Takie rozwiązania pozwolą zachować odrębność rodzeństwa oraz uniknąć niepotrzebnych animozji między siostrą i bratem.