Dlaczego łóżka dla dzieci są drogie? Jakość - bezcenne zdrowie dziecka, o które zadba nieocenione łóżeczko dziecięce.  

Dlaczego łóżka dla dzieci są drogie? Jakość - bezcenne zdrowie dziecka, o które zadba nieocenione łóżeczko dziecięce.  

Kupując łóżko dziecięce w znanych firmach meblowych, często otrzymujemy produkt niskiej jakości z płyt wiórowych, a do tego słaby konstrukcyjnie i posiadający wiele alergenów. Łóżeczko dla dziecka może być tanie, ale odbije się to na zdrowiu maluszka!

Tanie zamienniki są wykonane klejonych elementów oraz zawierają uczulające kleje i farby. Niska odporność na czynniki mechaniczne powoduje zniszczenie łóżka. Wystające złamane elementy są ostre i łatwo mogą zranić dziecko podczas snu czy zabawy. Pęknięte płyty robią także bałagan, ponieważ po każdej nocy należy sprzątać wióry sypiące się z łóżka. Czasem po kilku miesiącach słaba konstrukcja nie wytrzymuje trudów eksploatacji i zaczynają się problemy dziecka ze snem w wyniku źle dobranej pozycji. Niewykształcony dobrze szkielet pociechy ulega deformacji, pojawiają się trudności z oddychaniem i przełykaniem.

Zniszczone łóżka, a problemy zdrowotne

Noworodki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym rosną w szybkim tempie. Prawidłowa pozioma pozycja podczas snu to konieczność. Zapadnięte łóżko powoduje, że dziecko nie może się prawidłowo ułożyć do snu. Zbyt nisko ułożona główka czy przechył w stronę kończyn dolnych powodują zniekształcenie układu kostnego i nadmierne ukrwienie jednego elementu ciała i niedokrwienie pozostałych. Dziecko budzi się z odrętwiałymi kończynami i nie potrafi ponownie zasnąć. Przechylnie głowy powoduje zły rozwój układu kostnego (skrzywienia), utrudnienie oddychania i przerwanie regenerującej fazy snu. Dziecko jest poddenerwowane, niespokojnie, marudne i obolałe. Płyty wiórowe także „nie oddychają”. Brak cyrkulacji powietrza powoduje silną potliwość i rozwój bakterii, grzybów, roztoczy, a ich odchody to silne alergeny! Jak uniknąć wymienionych problemów?

Łóżeczka dziecięce z litego drewna

Oliveo to dziecięca fabryka snów. Nasze łóżka dla dzieci wykonane są z litego drewna impregnowanego. Wybieramy I klasy polskie drewno sosnowe, bez sęków, które jest bardzo wytrzymałe na czynniki mechaniczne typu pęknięcia czy złamania. Najwyższej klasy drewno sosnowe to tylko od 3% do 6% całej produkcji ze względu na rzadkość występowania (sezonowe), co czyni je drogim surowcem. Nasze profesjonalne zakłady produkcyjne, które obsługuje wykwalifikowany personel, dbają o najwyższe standardy wykonania konstrukcji i łączeń łóżek dla dzieci. Maszyny, na których wytwarzane są elementy łóżeczek to najnowszej generacji sprzęt sterowany także komputerowo. Dodatkowo składowanie drewna, przechowywanie gotowych produktów oraz wysyłka kurierem odbywają się w sposób profesjonalny bez wystawienia na deszcz czy promieniowanie słoneczne UV, które osłabiają konstrukcję. Do malowania konstrukcji używamy najwyższej klasy ekologicznych farb wodnych importowanych spoza granic kraju. Wysokiej klasy lite drewno, importowany farby o właściwościach antyalergicznych i wykwalifikowany personel sprawiają, że otrzymują Państwo produkt bardzo wysokiej jakości. Jakie korzyści czerpie klient?

Bezcenne zdrowie maluszka utrzymane przez nieocenione łóżko

Łóżeczko dziecięce wykonane z litego naturalnego drewna sosnowego, zaimpregnowanego i pomalowanego (posiadające kolor) naturalnymi farbami ekologicznymi wytwarza przyjazny mikroklimat w pokoju. Uzupełnione o odpowiedni materac i stosowną pościel powodują, że maluszek się nie poci, co wiąże się z brakiem bakterii i roztoczy, które wytwarzają silne alergeny. Trwała konstrukcja zapewnia wytrzymałość mechaniczną i udźwig do 180 kg. Dziecko podczas snu będzie miało idealną pozycję leżącą i nie zrani się wystającymi elementami. Dzięki idealnie równej powierzchni pociecha nie będzie miała problemów z oddychaniem, przełykaniem, a układ kostny rozwinie się w prawidłowy sposób. Zdrowie, głęboki sen małego szkraba połączony z bezpieczeństwem użytkowania to zalety, które są nie do przecenienia.

Rodzice, dokonując wyboru odpowiedniego łóżka, decydują o przyszłości swoich dzieci. To od nas - rodziców zależy czy dziecko będzie cieszyło się pełnią zdrowia, czy będzie borykało się z alergią, skoliozą czy zaburzeniami układu krwionośnego. Tak, jak ważne jest odpowiednie krzesło, niegarbienie się, tak jeszcze ważniejsze jest łóżko dziecięce, które stabilizuje sen i rozwój dziecka przez wiele godzin na dobę. Zdrowie naszych dzieci nie ma ceny. Produkty wysokiej klasy, dobrej jakości stworzone przez profesjonalistów to koszt, który zwraca się w postaci uśmiechu, radości i stabilnego zdrowia naszych pociech.