Nieoceniona przestrzeń dla dziecka – własne łóżko w stylu skandynawskim.

Nieoceniona przestrzeń dla dziecka – własne łóżko w stylu skandynawskim.

Na wczesnym etapie rozwoju dziecka przychodzi moment, kiedy musi ono opuścić ciepłe łóżko rodziców i zacząć sypiać oddzielnie. Własna przestrzeń pozwoli maluszkowi na powolne usamodzielnianie się, a rodzicom na powrót do sfery intymnej, która została zaburzona przez nowego członka rodziny. Nowe miejsce, w którym będzie spał malec, powinno zapewnić mu komfort, bezpieczeństwo i zdrowy sen. Jakie zalety posiada dobre łóżeczko dla dziecka?

Najważniejszy dla potomka przy zmianie łóżka rodziców na swoje własne jest czas. Warto poświęcić kilka dni urlopu, kiedy nieprzespane noce nie będą kolidowały z pracą i będzie można poświecić więcej czasu maluchowi. Najlepiej, aby też przeprowadzka do własnego łóżka nie była spowodowana innym czynnikiem. Przyjście na świat braciszka czy siostry, odstawienie od piersi mogą kojarzyć nowe miejsce snu z pewnymi ograniczeniami, a dziecko może czuć się w ten sposób pokrzywdzone. Pociecha także musi polubić swoje łóżeczko, aby kojarzyło się z przyjemnością, a nie z rozłąką z mamą i samotnością. Łóżka dla dzieci w stylu skandynawskim oferowane przez https://oliveo.pl/ z pewnością posiadają wiele zalet, które doceni mały szkrab oraz jego rodzice.

Mini plac zabaw

Łóżka w stylu skandynawskim są wykonane z drewna i w minimalistyczny sposób. Jednak prostota wykonania ma swoje ogromne zalety. Możliwości aranżacyjne prostego domku lub innych regularnych kształtów zależne są wyłącznie od wyobraźni rodziców i malucha. Domek staje się namiotem po nałożeniu materiału na jego konstrukcję. Można przyozdobić go łańcuchem żarówek lub lampek LED.  Dziewczynka przy odrobinie sukna może zamienić prostą konstrukcję w pałac, a siebie za pomocą sukienki w księżniczkę. Mały szkrab nie musi bawić się sam w domku. Łóżka wykonane są z drewna, a ich konstrukcja jest bardzo solidna i wytrzyma udźwig nawet do 180 kg. Duża wytrzymałość sprzyja zabawie z rówieśnikami. Dzięki dużym możliwościom zabawy łóżeczko domek w stylu skandynawskim z pewnością nie będzie kojarzyć się małym pociechom z samotnością i rozłąką.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Konstrukcja łóżka stylizowanego na domek jest bardzo bezpieczna. W całości wykonana jest z drewna, a próg jest zawieszony tylko kilka centymetrów nad ziemią. Brak stalowego obramowania oraz niski pułap sprawiają, że dziecko może bawić się, skakać i spać w łóżeczku bez obaw o swoje zdrowie. Dodatkowym zabezpieczeniem są drewniane barierki (na zamówienie), które uniemożliwiają stoczenie się śpiącego malucha na ziemię. Duża wytrzymałość drewnianej konstrukcji sprawia, że jest także bezpieczna wtedy, gdy maluszek nie chce spać sam, a śpi z nim mama lub tata. Styl skandynawski to nie tylko łóżka domki, ale także klasyczne warianty wykonane z drewna. Propozycję tradycyjnych łóżek o prostej i intensywnej formie można zobaczyć na stronie https://oliveo.pl/27-lozka-klasyczne.

Zdrowie i higiena

Łóżeczka w stylu skandynawskim są wykonane z litego drewna. Nie zawierają substancji chemicznych wewnątrz, klejów, jak meble tworzone ze sklejki. Lite drewno sosnowe jest wytrzymałe i bardzo trudno złamać poszczególne przęsła, dlatego od lat służy do tworzenia podłóg czy pokładów statków. Drewno i jego zapach wpływa kojąco na zmysły człowieka oraz wytwarza przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Dodatkowo łóżeczka pokrywane są ekologicznymi farbami wodnymi posiadającymi wszystkie niezbędne atesty, które gwarantują, że do powietrza nie przedostają się lotne związki chemiczne. Uzupełnieniem wyposażenia są wysokiej jakości materace, wykonywane z pianki poliuretanowej, która jest odporna na ścieranie i bardzo elastyczna, co powoduje dostosowanie się kształtem do ciała człowieka. Wszystko dopełnić może warstwa kokosu, która ma działanie antybakteryjne i antyalergiczne (chroni przed wnikaniem roztoczy i drobnoustrojów). Materace dostępne pod adresem https://oliveo.pl/28-materace.

Przeprowadzka dziecka do swojego łóżka to proces, który musi potrwać. Nie powinno się zmuszać malucha na siłę do opuszczenia łóżka mamy czy rodziców z dnia na dzień. Adaptacja w nowym miejscu pod przymusem sprawi, że potomek będzie miała złe skojarzenia ze zmianami i będzie się bronił w przyszłości przed następnymi. Warto przemyśleć zakup łóżeczka będącego nie tylko bezpiecznym miejscem snu, ale także mini placem zabaw dla małego szkraba i jego towarzyszy. Uniwersalny i atrakcyjny mebel ułatwi, a nie utrudni pierwsze poważne zmiany w życiu małej istoty.